A sport nemcsak testnevelés, hanem a léleknek is az egyik legerőteljesebb nevelőeszköze.
(Szent-Györgyi Albert)

A Magyar Diáksport Napja lehetőséget teremt minden év szeptember végén arra, hogy kiemelten foglalkozzunk a mozgás és a sport fontosságával. Az idei év fókusztémája a „mozgás általi tanulás” volt.

Ebben az évben is futással kezdtük a programok, az alsó és a felső tagozatos tanulók is 2024 métert futottak, amelynek leggyorsabb 3 tanulóját oklevéllel jutalmaztuk fiú és lány kategóriában. A futóverseny előtti bemelegítés kölyökfitnesz és mazsorett csapatunk irányítása mellett történt. Ezt követően a felső tagozatos diákok „Exatlon pályán” mérték össze a tudásukat egymással, s így egy kis ízelítőt kaptak a jövő öttusa versenyeinek egyik számából.

Nagyon köszönjük a szervezők és a lelkes segítők munkáját.