Ebben a tanévben első alkalommal indult útjára iskolánkban a Gyerek Crossfit szakkör Vitényiné Kertész Judit irányításával. Az új és izgalmas sportszakkörre 6. évfolyamos diákjaink jelentkeztek.

Az edzésekre pénteken délutánonként kerül sor, amikor alapos bemelegítést követően funkcionális gyakorlatokat végeznek a gyerekek köredzés  formájában. A feladatokat elsősorban saját testsúllyal oldják meg a tanulók változatos eszközök felhasználásával (TRX, fittball, dinner, zsámoly, pad, bordásfal, agiliti létra). A munka után mindig marad idő játékra is, és persze a nyújtás sem maradhat el. Ez az edzésfajta több területen is kifejti jótékony hatását; így fejleszti az állóképességet, az erőt, a koordinációs képességeket, az egyensúlyt, a térbeli tájékozódást és javítja a testtartást is.

Néhány gondolat a szakkörön részt vevő gyerekektől:

Nagyon boldogan megyek Crossfitre.” (Czinczár Flóra)

Nagyon tetszenek a feladatok.” (Varga Kamilla)

Szuper a közösség, szívesen töltöm velük ezt az időt.” (Lelkes Evelin)

Jók a zenék, amiket edzés közben hallgatunk.” (Vitényi Áron)

Bízunk benne, hogy jövőre is ugyanennyi lelkes, sportkedvelő diákunk vesz majd részt ezeken a szakköri foglalkozásokon.