ORSZÁGOS ÁLTALÁNOS ISKOLAI NÉMET NEMZETISÉGI TANULMÁNYI VERSENYEK

A versenyen iskolánk 7-8. évfolyamos tanulói két kategóriában indultak: német nemzetiségi nyelv és német népismeret. Az iskolai fordulókat január végén rendeztük, melynek feladatsora egy 50 pontos nyelvi feladatlapból és egy 50 pontos szövegalkotási feladatból állt. A nyelvi feladatlap felüljavítását, valamint szövegalkotási feladatok javítását az Oktatási Hivatal által működtetett versenybizottság végezte.

Az országos forduló időpontja előtt kb. 30 nappal az Oktatási Hivatal Nemzetiségi Pedagógiai Oktatási Központ megküldi az intézményeknek a döntőbe jutott tanulók (20-20 fő) névsorát, eredményét, melyet nagy izgalommal vártunk.

A levél megérkezett, egyik szemünk sírt, a másik nevetett. Három tanulónk bejutott az országos döntőbe, ám a koronavírus miatt a szóbeli fordulót nem rendezik meg ebben az évben.

Bár az igazi próbatétel elmaradt, szívből gratulálunk és igazán büszkék vagyunk Rátok:

Horváth Ágoston 8. a osztály

Preisendorf Andor 8. a osztály

Kovács Krisztián 7.a osztály.

Második osztályos  tanulóink az Országos Német Nemzetiségi Rajzversenyen indultak. Bízunk benne, hogy a jövőben is ilyen lelkesen vesznek majd részt hasonló versenyeken.