A Föld napja világmozgalom fél évszázada indult útjára az Egyesült Államokból, Magyarország több mint 30 éve csatlakozott ehhez a környezetvédelmi jeles naphoz.

Kezdetben a földi élet kialakulását, a Föld születésnapját ünnepelték e napon, mára a környezet- és természetvédelem egyre aktuálisabb kérdéseire hívja fel a figyelmet a megemlékezés, kitérve arra, hogy a környezet- és természetvédelem közügy, MINDENKI FELADATA.

„Gyakran beszélünk arról, hogy meg kell menteni a bolygónkat, de a helyzet az, hogy mindezt a magunk megmentése érdekében kell véghez vinnünk. A természet – velünk vagy nélkülünk – megújult erővel él majd tovább.” /David Attenborough/

Iskolánk alsó tagozatos tanulói ezen a napon plakátokat készítettek, mely által felhívták a figyelmet Földünk védelmének fontosságára. Érdekes, hasznos információkat tartalmazó videókat is megtekintettek. A képeken a 3. a osztályos gyerekek szerepelnek.