A Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság az általános iskolák 8. osztályos tanulói számára
„Sherlock Junior” játékos bűnügyi vetélkedőt hirdetett meg. A versenyre elsősorban olyan gyerekek jelentkezését várták, akik érdeklődnek a rendőri hivatás iránt és kedvet éreznek arra, hogy kis időre „nyomozók” lehessenek. A diákoknak 4 fős csapatokban kellett megoldaniuk  a bűn- és balesetmegelőzési kérdésekből álló feladatsort.

A vetélkedő célja, hogy a részt vevő diákok játékos formában nyerjenek betekintést a bűnügyi munka rejtelmeibe, továbbá a bűnmegelőzési tanácsokkal a jövőben elkerülhessék az áldozattá, elkövetővé válást.

Iskolánk 8. osztályos tanulói 4 csapatot állítottak ki.

Mancsőrjárat: Arany Luca, Czinczár Valér, Csizmadia Botond, Vitényi Áron

Nyom(on): Fischer Blanka, Jankuly Zsófi, Márton Mirella, Theisz Katalin

Sherlock homlok: Csehely Dominik, Erszény Roland, Óbert Benjámin, Óbert Olivér

Nyom(ik): Czinczár Flóra, Lelkes Evelin, Prasch Ráhel, Welchner Hanna

Két csapatunk, a Mancsőrjárat és a Nyom(on) előkelő 2. és 3. helyezést ért.

Gratulálunk a vetélkedőn részt vevő tanulóknak!