November 11-e Szent Márton ünnepe, melyhez számos szokás fűződik.  Iskolánk alsó tagozatán 2021. november 11-én Márton-nap alkalmából játszóházat és tökfaragást szerveztünk diákjaink számára. Már hetekkel korábban elkezdődött az isklában a tökök gyűjtése, a magyar és német dalok, mondókák tanulása. Örömmel vettük, hogy felső tagozatos tanulóink közül sokan segítettek a játszóházban a kicsiknek a barkácsolásban. Pedagógusaink nagyon szép alkotásokat, lampionokat, tökös és libás díszeket készítettek a gyerekekkel.

A Márton-nap november 13-án szombaton folytatódott a városban a lámpás felvonulással. A 4. a osztályos tanulók verseket mondtak a pincéknél és német nyelven Márton-napi dalokat énekelve vonultak a térre. A Diófás téren zsíros kenyér, forralt bor és puncs várta az érdeklődő gyerekeket és felnőtteket.

Köszönjük a szülők, pedagógusok és gyerekek munkáját.