Amikor kigyúlnak a karácsonyi fények,
együtt kell dobbanni az emberek szívének.
Szóljon idén arról minden mese, ének:
– varázslata van a szív szeretetének.
Nyisd hát meg szívedet, öleld a világot,
minden ember legyen örömmel megáldott
mosollyal vidíts fel, szóval, öleléssel,
tiszta érzésekkel, mit szívedbe vésel.
Teremts egy szeretőbb, élhetőbb világot,
amilyet az ember eddig még nem látott.
Megfagyott szíveket tölts meg szeretettel,
legyen a világon boldog minden ember!

December 4-én az Adventi Varázslaton szerepeltek iskolánk tanulói. A Diófás térre vártak kicsiket, nagyokat és természetesen a Mikulást is.  16 órától iskolánk tanulói adták elő színvonalas műsorukat, mely igazán meghitté tette a kissé fagyos délutánt. Először a mazsorett csoport előadását csodálhattuk meg, majd az 5. osztályosok jelnyelvi bemutatóját, majd a  8. osztályos tanulók Gyertyaláng című műsorát tekintettük meg. Az adventi gyertyagyújtáskor a 4. a osztályos tanulóink mondtak verset, majd a 2. a osztályos kis diákok köszöntötték a Mikulást.

A gyerekek lelkesen, szorgalmasan készültek az ünnepi műsorra, köszönjük nekik és felkészítő tanáraiknak a színvonalas előadást. Külön köszönet Fischer Blankának a konferálásért.