Az idei tanévben ötödik alkalommal vett részt iskolánk a mohácsi Busójárás nyitórendezvényén, és az azt magába foglaló „Busókerék” vetélkedőn. Mohács és a környékbeli iskolák tanulói először egy írásbeli fordulón mérettetnek meg. Az első  10 legjobban teljesítő csapat bejutott a szóbeli fordulóra. Iskolánk tanulói első helyen végeztek az írásbeli feladatokkal, így nagy örömmel és izgalommal készültek a szóbeli megmérettetésre. Érdekes, változatos, játékos kihívások várták csapatunk tanulóit a Busóudvarban. Eredményhirdetéskor boldogan vették át a nyertesnek szóló okleveleket, , ezzel ajándékokat, ezzel igazolást kapva a „busópróba” teljesítéséről. A csapat ezután részt vett a Busójárás megnyitón és fotózkodott a busókkal.

Kellemes, eredményes és emlékezetes délelőtt volt!

Gratulálunk az 5. a osztályos „Jámbor jankelék” csapat tagjainak, akik a Busóavató- múltidéző játékban a busópróbát teljesítették . Büszkék vagyunk rátok!

A csapat tagjai: Jerkus Dorka, Klieber Johanna, Kovács Lili, Orgyán Petra.