Kecskés Márta református lelkészasszony beszámolója:

Erzsébet tábor- Fonyódliget

2022. július 24- én reggel találkoztunk a rendezvénytéren, hogy autókkal elérjük a Pécsről induló vonatot. Köszönet a Szülőknek a szállításért. Örömmel vártuk, hogy megérkezzünk. Milyen színű pólót kapunk, hol lesz a szállásunk, megyünk-e fürödni, mikor érünk oda? Regisztráció, jurta elfoglalása, ebéd. Délután fürdés a Balatonban. Este tábornyitó és utána buli. Elalvással voltak gondok, de ebben az életkorban ez természetes /nem az én koromban, a gyerekekében/. Hétfőn délelőtt várt bennünket a vízi vidámpark, délután a sétahajó, este az éjszakai akadályverseny. Jó kis nap volt. Kedden felszálltunk a csempészhajóra, sokat fürödtünk, felfedeztük a tábort. Hamar rájöttünk, hogy rajtunk kívül még sok helyes fiú és lány van a táborban. Elindultak a „rokonlátogatások”. Szerda: digitális kalandozás, hősök napja, gólyalábas színház, este táncház, tábortűz. Csütörtökön sárkányhajók futottak ki a kikötőből. Legénység a villányi gyerekek. Tánc a vízparton, sportversenyek /gratulálunk Evetovics Botinak, Balázs Biankának, a csocsó bajnokságban résztvevő csapatnak és a tábori kötélhúzó bajnokság 1. és 2. helyezett csapatának. Utolsó este táborzáró, buli és könnyek. Jók voltak a programok, kedvesek a Tesók, finom az étel. Közösségteremtő éjszakai zsíros kenyér is belefért. Szuperek voltak a gyerekek. A vagányok saját maguktól takarítottak. Lányok jurtájában a sminkkészletektől soha nem találtuk a kulcsot, pedig ott volt az asztalon. Pénteken délután emlékekkel, bőröndökkel megpakolva érkeztünk meg a villányi állomásra. Ami ebből a tudósításból kimaradt az legyen csak a miénk, a szívünkbe írva 30 gyermek és 3 kísérő közös titka.

Köszönet Kürti Istvánné Nóri néninek és Horváth Rebekának hogy egész héten vigyáztak ránk.

                                                                                                                      Kecskés Márta