Különös levél érkezett novemberben a 4., 5., 6. és 7. osztályosok faliújságjára, amelyben a Mikulás Munkanélküli Manói kértek segítséget a gyerekektől, mivel sajnos elrabolták a Mikulást. A tanulók lelkesen készülődtek, nyomokat kerestek, csapatokat alkottak és csapatnevet választottak, hogy együtt összefogva minden próbát kiállva kiszabadítsák a Mikulást.
A játékos szabadulószoba projekt ötletgazdái a 8. osztályosok voltak Maczkó Vivien vezetésével, akik változatos feladatokat találtak ki az érkező csapatok számára.
Első próbaként a jelszót kellett kitalálniuk, csak ezután léphettek be a helyszínre. A gyerekek dolgát rénszarvas és angyal segítette, míg egy csintalan krampusz hátráltatta a játék során. Ezt követően lépésről lépésre haladva, olykor dalolva jutottak el egészen a megfáradt Mikulásig, akit minden csapatnak sikerült kiszabadítania.
A szabadulószoba feladatait a gyerekek előtt iskolánk pedagógusai próbálták ki elsőként, akik szintén nagyon ügyesen szerepeltek.
Minden csapatnak gratulálunk!