Iskolánk csatlakozott az Állatvédelmi Témahét programhoz, amelynek célja óvodás és iskoláskorú gyermekek szemléletformálása, a belső motiváció kialakítása a cselekvő állatvédelemre. A mai mai kor gyermekei formálják közös jövőnket, ezért is kívánják elsőként az ő tudásukat kiszélesíteni, empatikus képességeiket magasabb szintre emelni, ezáltal etikus állattartásra, állatvédelemre ösztönözni őket.

Az osztályok az alábbi témákban mélyedtek el a témahét során:

5-6. osztály : Az állattartás örömei és nehézségei
7-8. osztály: Hogyan csináljam okosan? -felelős állattartás
Online tanórákat tekintettünk meg, beszélgettünk, feladatlapokat oldottunk meg. A Tenkesalja Állatvédő Egyesülettel való együttműködésünk a Te Sétáltasd! programhoz való csatlakozásukkal valósul meg. A program január végéig tart, szeretettel várják szombaton délutánonként a „kilométergyűjtő” önkénteseket az egyesületben.