PÉNZ7-et 2015 és 2016 között a Magyar Bankszövetség a Pénziránytű Alapítvánnyal együttműködésben indította el, mint főszervező, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szakmai támogatásával. 2017-től az EMMI mint projektgazda, a tananyagot a tanév hivatalos rendjébe is beillesztette. A Pénz7 célja, hogy felhívja a figyelmet a pénzügyi tudatosságra, a pénzügyi kultúra fejlesztésének fontosságára, illetve a pénzügyi ismeretek mellett helyett adjon a vállalkozói kompetenciafejlesztés, és a vállalkozói ismeretek bevezetésére az iskolákban. Ebben az évben az 5-6. osztályosok a matematikaórák keretein belül foglalkoznak majd a Pénz7 témáival, míg a 7-8. osztályosoknak Gula Barbara, a villányi OTP Bank fiókvezetője tartott előadást a biztonságos pénzkezelésről, a bankkártya-használat előnyeiről, illetve a bankjegyek biztonsági elemeiről. Köszönjük a tartalmas foglalkozásokat, nagy élmény volt a gyerekek számára.