Az a tény, hogy anyanyelvem magyar, és magyarul beszélek, gondolkozom, írok, életem legnagyobb eseménye, melyhez nincs fogható.” (Kosztolányi Dezső)


A helyesírási verseny célja az anyanyelv értékeinek megőrzése, az anyanyelv iránti szeretet erősítése, a helyesírási problémaérzékenység, valamint a digitális írástudás fejlesztése.
Ebben az évben is nagyszámú jelentkezővel vágtunk neki a versenynek, amely egy online helyesírási és nyelvhelyességi feladatsor kitöltését jelenti. Legnagyobb örömünkre 7 tanulónk továbbjutott az országos vetélkedő 2. fordulójába. Április 26-án folytatja a versenyzést Benczenleitner Liza, Fazekas Bianka, Lelkes Ádám, Tóth Blanka, Radnai Gyula, Evetovics Eliza és Varga Zoltán Roland.
Az első fordulón részt vett még Lelkes Luca, Lelkes Réka, Pilgermajer Kiara, Jerkus Dorka és Holczer Balázs.
Gratulálunk minden ügyes kis nyelvésznek!