Június 14-én a Pécsi Belvárosi Általános Iskola diákjai adták elő tanulóinknak a Victor Máté és Fábri Péter szerzőpáros által írt zenés mesejátékot a Művelődési Ház nagytermében.

A darabot az 5. 6. és 7. évfolyamos diákok adták elő, felkészítő tanáruk Ódor Eleonóra. Csodálatos énekhangjukkal és változatos színpadképekkel, mozgáselemekkel kápráztattak el minket.

A mesejáték a környezetvédelem fontosságára hívta fel a figyelmet, a környezet nevű királylányt megtámadta a szennyező szörnyeteg, egy hétfejű sárkány, aki pusztítja a fákat, szennyezi a tavakat, erdőket, megbetegíti a madarakat. A bátor zöld lovag és segédje siet a szenvedő királylány segítségére. Az előadáson a megmentés történetét követhettük nyomon.

A szórakoztató, de egyben tanulságos mesejáték megtekintése nagyban hozzájárult tanulóink ökotudatos szemléletformálásához.