Ebben a tanévben is csatlakoztunk az Állatvédelmi Témahét elnevezésű programhoz, amelynek középpontjában a gyerekek tudásának bővítése, empatikus képességeiknek magasabb szintre emelése, ezáltal etikus állattartásra, állatvédelemre ösztönönzése áll.  Az állatvédő szemlélet fejlesztése a társadalom tagjaiban korosztálytól függetlenül nemzeti érdek. Hiszen minden gyermek ösztönösen szeretettel fordul az állatok felé, amelyre alapozva tudatos és felelősségteljes gazdikká válhatnak, amelynek fontos lépése az oktatás.
Kétszeres Állatbarát Általános Iskolaként nagyon fontosak számunkra ezek az értékek, így nagyon örültünk annak, hogy a projekt vezetőjét, dr. Koska Hedviget is vendégül láthattuk. Alsó tagozatos tanulóink az alkalomra elhozták kedvenc plüssállatkájukat és lelkesen meséltek háziállataikról, okos gondolatokat osztottak meg velünk az állattartásról. Emellett meséket is hallgathattak állatokról egy előadás keretében a délután folyamán. Köszönjük a látogatást és az élményeket.