Április 22. Föld napja : egy nap a holnapért! 2024-ben újra fókuszban a műanyagok a 34. magyar és az 54. világméretű Föld napján. A mindent uraló műanyagok is veszélyeztetik létünk alapját, az élővilág sokszínűségét.

Iskolánkban többféleképpen is megemlékeztünk e jeles napról:

– alsó tagozat : Én így vigyázok a Földre – rajzpályázat, önkormányzattal együttműködve
– a Fenntarthatósági Témahét ZöldOkos Palánta Kupa három online fordulójának sikeres teljesítése után iskolánk csapata a vármegyei elődöntőben ötödik helyen végzett, csapattagok : Klieber Johanna, Jerkus Dorka, Orgyán Petra.
-Beporzóbarát iskolaudvarában mini tanösvényt készítettünk a beporzó rovarok jobb megismerése érdekében
-a Spacebuzz program keretében a biológiai sokféleség és ökológiai lábnyom fogalmakkal ismerkedtek az ötödikesek
-teljesítettük a Magyar Madártani Egyesület Madárbarát iskola címhez szükséges feltételeket