A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) Madárbarát Kert alprogramján keresztül iskolánk elnyerte a “Madárbarát Iskola” címet. A madarak etetése, itatása, a fészekanyag kihelyezése, madármegfigyelések, határozások éve óta zajlanak.  Iskolánk udvara a tornacsarnok építése során az idei tanév elejére átalakult, igyekszünk a környezetünkben élő madarak számára vonzóbbá és biztonságossá tenni a kertet, ennek érdekében odúk és ragadozómadár-sziluettek kerültek ki a nagy üvegfelületekre. A kiültetett növények megválasztásánál is odafigyelünk a méhekre, lepkére, madarakra.  

Ezeket az információkat egy űrlapon küldtük be az egyesületnek, melynek elbírálása után kitehettük a bejárathoz a kiérdemelt “Madárbarát Iskola” táblát.
Természetesen az odúk, etetők nyomon követése, gondozása, takarítása folyamatos, mely jó lehetőséget kínál a gyerekek környezeti nevelésbe való bevonására, hiszen a regisztrációval egész évben végezhetünk valamilyen madárvédő tevékenységet.