2022. február 16-án ismét megrendezésre került iskolánkban a DSD I nyelvvizsgát megelőző úgynevezett Pilotprüfung.

Két 7. a osztályos tanulónk Barta Beáta és Régert Ádám vállalta a megmérettetést és próba szóbeli nyelvvizsgát tett német nyelvből. Diákjainkat Flódung János, a Koch Valéria Iskolaközpont tanára (szakértő és vizsgáztató) és iskolánk egyik pedagóga vizsgáztatta.

A szóbeli vizsga három részből állt: egy kötetlen beszélgetésből, egy szabadon választott tma bemutatásából és a témához kapcsolódó beszélgetésből. Az értékelés ugyanúgy zajlott, mint ahogyan az áprilisi nyelvvizsgán fog. A próba nyelvvizsgát mindkét tanulónk B1 eredménnyel teljesítette.  Eredményükhöz gratulálunk!

A DSD I nyelvvizsga előtt álló 8. osztályos tanulóink ízelítőt kaptak a szóbeli nyelvvizsga felépítéséről, annak lebonyolításáról. 8. osztályos diákjaink március 9-én bizonyíthatnak írásban, majd április 5-én kerül sor a szóbeli nyelvvizsgára.