„Farsang napja eljött már,
kezdődik a jelmezbál,
zeneszóra vígan lép,
ring a tarka báli nép.
Nagy mulatság van itt ma,
ezerféle maskara
perdül-fordul, integet,
búcsúztatja a telet.”
A tavalyi évhez hasonlóan idén is osztályszintű farsangi mulatságot tartottunk alsó tagozatos osztályainkban, míg a felső tagozatosok retró teadélutánt szerveztek, amelyen már nem a jelmezeken, hanem a táncon és a közös élményen volt a hangsúly.
1.a osztály
„ITT A FARSANG ÁLL A BÁL”

„Február 14-én tartottuk a farsangi témanapot. A termet már előző napon feldíszítettük. A gyerekek jelmezben jöttek iskolába. Előkerültek a farsangi mesék, versek, mondókák. Bohócot festettünk, szemüveget díszítettünk. Felvonultak a jelmezesek, táncoltunk, énekeltünk, mozgásos játékokat játszottunk. Elfogyasztottuk a hagyományos farsangi fánkot. A napot beszélgetéssel zártuk.
A közös élmények által még közelebb kerültünk egymáshoz.” Ida néni, Marika néni

A 2. a osztályban szuper jó hangulatban telt a délután. A gyerekek fantasztikus jelmezekbe öltöztek.  Mivel idén sem lehetett olyan farsangi bált rendezni ahol a szülők is jelen lehetnek, ezért sok-sok képet és videót készítettünk, hogy a szülők is láthassák, milyen boldogan, vidáman töltötték a gyerekek a délutánt. ❤” Cili néni és Judit néni 
3. a osztály

„Február 15-én, kedd délután a gyerekek nem a tornaruhájukat húzták magukra. Az öltözködés színes és ötletes jelmezekkel zajlott. A felhangzó bevonuló zenével elkezdődött a jelmezesek bemutatkozása. Tapssal kísérve és árgus szemekkel figyelve mindenki körbesétált a tanteremben. A gyerekek TITKOSAN felírták egy lapra, kinek az átalakulása tetszett a legjobban! Aztán megszületett az eredmény: különdíjat kapott az indiánlány és Leon, a kaméleon. A tombolán mindenki nyert! Természetesen volt sok-sok tánc. A vidám hangulatú délutánt a finom pizza tarkította. Ettünk, ittunk, mulattunk- mozgalmas, jó farsangi délután volt! Köszönet a segítő Szülőknek!” Márta néni, Regina néni

Lehet, hogy egy kép erről: 12 ember, álló emberek, ülő emberek és belső tér
Lehet, hogy egy kép erről: 5 ember, gyermek, álló emberek és belső tér
„A 4. a  osztályosok nagy izgalommal készültek az idei osztályfarsangra, hisz a járványhelyzet miatt ez a tavalyi évben elmaradt. Szinte mindenki ötletes jelmezbe bújt. A jelmezes felvonulás után vidám tánccal folytatódott a mulatság. Volt jazz dance, söprűs tánc, kacsatánc, vonatozás, körtánc. Közben fogyott az üdítő, és a sok finom falat, amit a mulatságra készítettünk.
A vidám délelőttöt a tombolasorsolás koronázta meg.
Jó volt látni a kipirult, mosolygós arcokat. Jól éreztük magunkat.” Csilla néni
„Az 5.a osztályos tanulók a farsangra vidám szalagokkal feldíszítették a termüket, álarcot öltöttek, sokat táncoltak, de a legjobban várt esemény a „Most mutasd meg!’ volt, ahol mindenki előadhatott valami vicces jelenetet. A tombola tárgyakat, és az enni,- innivalókat a szülők ajánlották fel, a tortát pedig az osztályfőnök. Nagyon jól érezte mindenki magát!” Marianna néni
 Farsang a 6.a osztályban

„Sajnos a vírus miatt ismét elmaradt a szokásos farsangi bál mind az alsó, mind a felső tagozaton. Hogy kárpótoljuk őket, azt találtuk ki, osztálykeretben mégiscsak legyen egy mini farsangi bál. Amikor a gyerekek megtudták, nagyon izgatottak lettek: ki milyen jelmezbe bújik bele? Ki milyen farsangi nyalánkságot hoz otthonról? A „bál” csak később kezdődött, de a gyerekek már reggel felvették jelmezüket és úgy ültek az órákon, nagy derültséget keltve. Kezdésre megérkezett a nagymama isteni finom farsangi fánkja, előkerültek a sós és édes sütemények, üdítők. A zenét az interaktív tábla szolgáltatta. Tombolasorsolás is emelte a hangulatot.  A szórakozás csúcspontja a konfettiszórás volt, a természetesen szintén jelmezbe bújt osztályfőnök segítségével.

Nagyon jól érezték magukat a gyerekek, haza sem akartak menni, csak úgy csillogott a kis szemük. Egy kicsit kárpótoltuk őket a sok elmaradt programért.”

„A 7. a osztályos diákok nagyon készültek a retró farsangi teadélutánra. Mini szendvicseket készítettek, valamint  a tantermet is feldíszítették technika órán. A bulira pizzát rendeltünk, a szülők küldték az innivalót, a sós és édes finomságokat. De a legnagyobb sikere a frissen sütött farsangi fánknak volt. Persze a tánc, a zene, a jó kis beszélgetések sem maradtak el. A buli igazán jól sikerült, alig várják a gyerekek a következő partit. :-)” Anett néni

A 8. a osztályosok finom farsangi szendvicseket készítettek technikaórán, a lányok lelkesen készültek, míg a fiúk ugyanilyen lelkesen falatoztak.
A tombola sem maradt el, és ebben az évben mindenki szelvénye nyertes volt. Az est fénypontja a közös tánc volt, így talán nem is sajnálták annyira a gyerekek, hogy a szokásos sulidiszkót végül ilyen rendhagyó módon szerveztük meg számukra. ”
Vivien néni

 

 

„A felsősök osztályfarsangi rendezvényeit a 8.b osztály bulija nyitotta meg. Technika órákon teremdekoráció és farsangi retró pillanatszendvicsek készültek. A hangulatról tánc, társasjátékok, bulisminkek és maszkok, valamint a szülők által küldött finomságok gondoskodtak.” Ági néni

                                   🎉🍭🎈🍿🍩🍪