Iskolánk 6. és 7. osztályos tanulói szakmaismereti versenyeken vesznek részt.
https://palyavalasztasbaranya.hu/szakmaismereti-versenyek/
Figyelem, kreativitás, játék, csapat munka, versenyzés, kézügyesség, kutató munka, információ feldolgozás. Erre mind szükség van, hogy egy csapat eljusson a döntőig. A két hónapon át tartó 3 fordulós verseny alatt az adott szakmacsoportról kapnak elméleti és gyakorlati információkat a csapatok, így alaposan megismerhetik a területet.
A második fordulóra minden csapatunk továbbjutott. A második fordulóban az Autómánia versenyen egy markoló megépítése, az Idesüss versenyen egy menü, hozzá illő menükártyával való összeállítása lesz a feladat.
Autómánia verseny
6. osztályos csapatok:
  • Dugattyúk: Kovács Áron, Balogh Bence, Fazekas Gyula
  • SuziWTurbo: Lelkes Zétény, Radnai Gyula, Theisz Máté 
Ide-süss!  verseny
7.a osztályos csapatok:
  • Cukorborsók:  Krizics Hédi Hajnalka, Evetovics Eliza, Tóparti Lili
  • Kókuszgolyók: Evetovics Botond, Lelkes Zalán, Régert Ádám 
 6.a osztályos csapat:
  •   Villányi Nokedlik: Tiffán Csenge, Tóth Tamara, Welchner Emma
 Gratulálunk a gyerekeknek, nagyon szépen dolgoznak!