Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület közreműködésével iskolánk is csatlakozott az Európai Mézes Reggeli Programhoz, amely során méhész szakemberek segítségével tanulhatnak a gyerekek a mézfogyasztás fontosságáról, annak egészséges táplálkozásban betöltött szerepéről, valamint a Beporzók Évére tekintettel a beporzók védelmének fontosságáról.
Magonyi István a Bólyi Méhész Egyesület elnöke tartott ismeretterjesztő foglalkozást 5-6. osztályosaink számára, míg az alsó tagozaton Katrics Kristóf méhész vezette be a szakmája rejtelmeibe a gyerekeket.
A mézes reggeli programjai közé tartozott egy videófilm megtekintése, a méhészkedéshez kapcsolódó eszközök megismerése, kipróbálása, majd ezt követően iskolánk pedagógusai, Magonyiné Maurer Marianna és Kész Judit által összeállított játékos feladatok megoldása. Az 5-6. osztályos korosztályból Lelkes Ádám válaszolta meg legügyesebben a Ki mit tud? kérdéseit.
A nap fénypontja a sok elméleti feladatot követően a mézes kenyér kóstolása volt.