Szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján ünnepeljük a magyar népmese napját.

„Őseinktől kincsekkel teli tarisznyát kaptunk örökségbe, de mintha egyre gyakrabban tétlenül néznénk ennek háttérbe szorulását, elfelejtését. Vegyük birtokba, ismerjük meg, fényesítsük újra és adjuk tovább az eleinktők kapott, élethosszig érvényes, értékes, unokáink számára is feltétlenül megőrzendő, mesebeli kincseket!”, olvasható a Magyar Olvasótársaság 2005-ös felhívásában.

A Művelődési Házban a 3. osztályosok egy könyvtári foglalkozáson vettek részt. Meghallgatták Benedek Elek A só című meséjét. Bábok segítségével felelevenítették kedvenc meséiket, majd mozogtak, táncoltak, zenéltek. Részesei lehettek a zenés történetnek. Végezetül mindenki kiélhette kreativitását, elkészíthette kedvenc mesehősét. A gyerekek nagy örömmel és lelkesedéssel végezték az interaktív feladatokat. Igazán tartalmasra sikerült ez a délelőtt.