„Elmúlt a nyár,
itt az ősz,
Kampósbottal
jár a csősz.
A présházban must csorog.
Forrnak már az új borok.” (Raggamby András)

Ebben az évben is nagyon vártuk a Villányi Vörösborfesztivált, ami a legnagyobb rendezvény Villányban. Ilyenkor a hagyományoknak megfelelően iskolánk tanulói részt vesznek a felvonuláson és fellépnek tánccsoportjaink, zenészeink is. A felvonuláson alsó tagozatos diákjaink „szőlőfürtként” mutatkoztak be, több diákunk vállalt táblahordózói feladatot, fellépett mazsorett csoportunk, német tánccsoportunk, Pöttöm Zenekarunk és több művészeti iskolás növedékünk már a Villányi Ifjúsági Fúvószenekar sorai közt lépett színpadra. Hohmann Dávid 8. a osztályos tanuló kisbíróként képviselte iskolánkat. Idén is nagy élmény volt a gyerekek számára a fesztivál, köszönjük a szervezőknek a lehetőséget.