A Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara több pályaorientációs szolgáltatást is nyújt általános iskolák számára, amelyek egy része online is elérhető. 5-6. osztályosaink ezúttal egy szabadulószobás feladatban vettek részt, amely során  a „virtuális üzemlátogatás” című rövid filmhez kapcsolódó játékos, szabaduló szoba jellegű online feladatot, valamint a korosztálynak megfelelő pályaorientációs témájú online játékos feladatokat kellett megoldaniuk. A filmben Baranya megye különböző cégeinél forgatott, szakmákat, munkafolyamatokat bemutató filmeket fűzte össze. A játék a filmben elhangzottakra kérdez vissza.  A jutalmuk egy-egy általuk választott játék volt.
Ezen kívül a 7-8. osztályosok és szüleik számára pályaorientációs tréninget, tanácsadást és szülői értekezletet tartanak az Iparkamara szakértői.