Miért jó, hogy mohos a fák törzse?  Mi történik a lehullott ágakkal, s milyen állatok élnek az erdőkben? Milyen szerepet játszik az erdő a Föld vízháztartásában vagy a levegő körforgásában? Mit ad nekünk az erdő? Mit tanít nekünk az erdő a fenntarthatóságról? Mit csinál egy erdész? Hogyan viselkedjünk az erdőben? Mit tanulhatunk az erdőtől, mint életközösségtől?

A ma délelőtti, erdőpedagógusok által tartott foglalkozáson 4-5-6. osztályosaink többek között ezekre a kérdésekre is választ kapott az Iskolában az Erdő Program résztvevőiként. A program célja a környezeti nevelés segítése a köznevelésben. A programban részt vevő intézményekbe az Országos Erdészeti Egyesület által minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusai látogatnak el, ahol egy tanítási napon, három külön csoportnak tartanak interaktív foglalkozást az erdő és a fenntarthatóság témakörében, illetve ellátják az iskolát a témakörhöz kapcsolódó játékokkal, eszközökkel, segédanyagokkal.
Köszönjük Baranyi Ágnesnek a szervezést, hasznos ismeretekkel gazdagodhattak a gyerekek a mai délelőtt során.