Iskolánk német nemzetiségi nyelvet tanuló 4. és 5. évfolyamos diákjai 2026. május 14-én intézményünk egykori pedagógusát, Michelisz Józsefet (Josef Michaelis), a magyarországi német irodalom egyik jelentős képviselőjét, költőt, írót fogadhatták vendégül 2 német tanóra keretében. A tanórák során életútján és művein keresztül mutatta be a hazai németség értékeit. A találkozó élményszerű módon ösztönözte a tanulókat az olvasásra és erősítette bennük az irodalom iránti érdeklődésüket.Köszönjük Józsi bácsinak ezt a tartalmas előadást! Külön köszönjük neki a 10 darab ajándék „Regenbogen” verseskötetet, amit a német nyelvből tehetséges tanulók számára ajánlott fel !







